איך להעביר את העסק שלך למחשוב ענן

תשתית ה-IT שלך היא רק חלק אחד מתשתית ה-IT של העסק שלך. אתה גם צריך גישה ליישומים עסקיים הנגישים מכל מקום, בכל זמן, בכל מכשיר. ומפתחי תוכנה עסקית עובדים קשה על יישומים שעוזרים לך לנהל ולהצמיח את העסק שלך. הבעיה היא שהענן נוח יותר, אבל זה לא אופציה מוכנה לארגונים עבור כולם.

ועד כמה שאני אוהב את הענן, אשמח גם להיפטר מהמורכבות והעלות שמגיעות עם הענן. אז מה כדאי לעשות? בדקתי שלוש גישות: הענן הפרטי ושני פתרונות היברידיים המשתמשים בשילוב של ענן ומשאבים מקומיים. בכל מקרה, אתה עדיין יכול להתחיל מתשתית בסיסית משותפת, אך עם דרגות שונות של תצורה מקורית בענן.

ראשית, בואו נסתכל על מהו הענן הפרטי, ולאחר מכן על שתי אפשרויות שונות של ענן היברידי ועל הבעיות שעליכם לחשוב עליהן כשצריך לאזן בין אפשרויות הענן והאפשרויות המקומיות. גישה היברידית שלישית, שהיא הדרך הטובה ביותר לגשת לאבטחת ענן, מתוארת בסעיף הבא.

אם אתה בונה את העננים הפרטיים שלך בצורה נכונה, הענן הוא מכשיר וירטואלי שאתה יכול להוסיף או להסיר במהירות. שירותי ענן פרטיים זמינים עבורך באמצעות מודל של מנוי, תשלום לפי בקשה או תשלום לפי בקשה, כולל שירותים מאוסף של ספקים הכוללים שירותי אינטרנט של Amazon, Microsoft Azure, Oracle ו-VMware. במקרה זה, אתה עדיין צריך להגדיר מרכז נתונים ואחסון נתונים משלך, אבל אתה לא צריך להיות בעל שרת פיזי או לתפוס שטח אחסון במרכז הנתונים.

עננים פרטיים נהדרים לכמה דברים. אתה יכול להתקין ענן פרטי מחברה חדשה ולעבור במהירות לענן, מבלי לדאוג לתשתית או לתקורת ה-IT הקשורה להעברת הנתונים שלך בין מבנה IT מקומי למבוסס ענן. יש לך גם אפשרות להשתמש בשירותי הענן בקצב שלך, וכאשר אינך יכול להשתמש בשירותי הענן מכיוון שהם עמוסים יתר על המידה, עומס העבודה שלך אינו מושפע.

סיבה נוספת לכך שעננים פרטיים פופולריים היא שלא תצטרכו לרכוש אפליקציה שלמה, אלא תצטרכו ספק פתרונות כדי להעביר אפליקציה קיימת שאתם מריצים כעת בענן לענן הפרטי.

הנה כמה מהיישומים הפופולריים ביותר במרחב הענן הפרטי:

ענן פרטי של AWS

הענן הפרטי של AWS כולל ארבעה פתרונות עיקריים: AWS Storage Gateway, AWS Direct Connect, AWS Elastic Block Store ו-AWS Cloudfront. אתאר את הפתרונות הנפוצים ביותר עבור מרכזי נתונים בכל הגדלים, אם כי רבים מהפתרונות הללו זמינים גם בתצורות גדולות יותר או קטנות יותר.

שער האחסון של AWS נותן מענה לאתגר של הצורך להגדיר ולנהל תשתית אחסון. אם אתה מפעיל פתרון בענן בלבד, עליך לאחסן נתונים באחסון (במרכז הנתונים שלך או באחסון של אמזון או ברשת שלהם). ה-Storage Gateway נותן לאפליקציה שלך את היכולת לגשת לנתונים המאוחסנים באחסון. אתה עדיין צריך לספק את התשתית (או אפילו להגדיר אותה בעצמך), אבל אתה לא צריך לדאוג כל כך לגבי הגדרת תשתית האחסון הפיזית שלך.

AWS Elastic Block Store הוא שירות אחסון אובייקטים, שבו לקוחות יכולים לאחסן ולאחזר אובייקטים כגון תמונות, וידאו או אודיו. בעבר הוא שימש את ספקי התוכן כשיטה להגשת קבצי מולטימדיה גדולים ללקוחותיהם. סביר להניח שהשתמשת בשירות מבוסס IP Elastic כדי להפיץ את שם הדומיין שלך לקבוצת לקוחות ברחבי העולם. אחסון בלוק אלסטי הוא שירות אחסון אובייקטים מבוסס בלוק שבו אתה משתמש להפעלת יישומים, קבצים או נתונים אחרים. זה עובד בדומה לאופן שבו פועל שער האחסון.

בעוד שהמוטיבציה למעבר לענן תשתנה מארגון לארגון, ההטבות זמינות לעסקים מכל הגדלים והענפים. בואו נסתכל מקרוב על מה העסק שלך יכול להשיג עם מחשוב ענן והגירה בענן.

משאבים לפי דרישה פירושם בעצם שכאשר צריך לספק משאב בענן

הוא זמין כמעט מיד להפצה היכן ומתי שהוא נחוץ. השגת משאבים נוספים עבור התשתית שלך, בין אם זה מחשוב, אחסון או רשת, יהיה תהליך שלוקח זמן. בנוסף לכל שלבי הבחירה והזמנת הציוד, יהיה צורך להתקין ולהגדיר אותו לפני שחרורו לסביבת הייצור.

אתה לא צריך לעבור לפתרון ענן אם אתה לא מבין איך זה יעבוד ואיך זה ישפיע על הצוות שלך

הדרך היחידה למזער את ההפרעות להעברת ענן ולשמור על המשכיות עסקית היא להבין כיצד, מתי ומדוע הצוותים שלך משתמשים ביישומים. מסיבה זו, חשוב מאוד לדעת מדוע העסק שלך מוכן לענן, אילו תכונות לחפש, ואילו יתרונות מביא המעבר.

מחשוב ענן פשוט אומר שרוב העסק שלך מופעל על ידי כלים דיגיטליים

היכן שיש לך ערימה של שרתי rack או חבילת תוכנות להתקנה ולתחזוקה, הענן נותן לך גישה לתוכנה דרך האינטרנט כשירות בתשלום בתשלום חודשי או שנתי המנוהל ומתעדכן על ידי ספק הענן. מחשוב ענן הוא גם דרך מאובטחת לאחסון והחלפת נתונים, מוגנת על ידי חברות גדולות כמו אמזון, מיקרוסופט או גוגל, עם תכונות אבטחה חזקות.

ניתן לגשת לשירותי ענן מכל מקום בכל מכשיר

מה שהופך את הניהול והניהול של העסק שלך לפשוט וגמיש יותר. הענן מאפשר לך לנהל עסקים בקנה מידה גדול בעלות נמוכה יותר על ידי שיפור איכות השירות. למעשה, מחשבים שולחניים המתארחים בענן עוזרים להפוך את העסק וה-IT שלך לרזים יותר, מהירים יותר, מאובטחים יותר ופרודוקטיביים יותר. העברת העסק שלך לענן היא צעד טוב עבור כל ארגון שרוצה להגן על הנתונים שלו, להיות נייד וגמיש, ולקבל פתרון סביר שמתאים לצרכים המשתנים שלך.

העברת ענן

היא אחד הדברים החזקים ביותר שהעסק שלך יכול להשתמש בו כדי להגביר את הזריזות, החוסן והיעילות. זה נותן לעסק שלך גישה 24/7 לנתונים מרכזיים ולזרימות עבודה קריטיות כאשר אתה צריך אותם, לא משנה היכן אתה נמצא, ולעתים קרובות בזמנים הקריטיים ביותר. מעבר לענן הוא צעד גדול שיכול להשפיע לטובה על העסק שלך. מעבר לענן אינו רק אסטרטגיה עסקית או טכנולוגית; הוא מייצג שינוי ארגוני עצום בפני עצמו.

חברות רבות בחרו בפתרונות מחשוב ענן לתפעול השוטף

אז אולי אתה תוהה אם זה מתאים לעסק שלך. חברות רבות עוברות לענן מכיוון שהוא יכול להגביר את היעילות, לסייע בשיפור תזרים המזומנים ולספק הטבות שונות. הגירה לענן תהפוך את העסק שלך לזריז ותחרותי יותר, תספק פתרונות אפקטיביים לשחזור מאסון, תגן על הנתונים שלך, תקדם עבודת צוות ותחסוך לך כסף. זכרו שלמרות שעשויים להיות חסרונות בטווח הקצר, מעבר לענן יועיל לעסק שלכם בטווח הארוך.

למרות שההגירה לענן

היא הגיונית עסקית, אתה צריך להיות בטוח לחלוטין שההגירה מתאימה למודל הצמיחה העסקי שלך וצריכה פיתוח נוסף. אם אתה חושב שהעברת ענן היא רעיון טוב עבור העסק שלך, אז אתה צריך לבחור את ספק הענן הנכון. בחירת שותף הענן המתאים תלויה בצרכים ובתקציב שלך. על ידי הערכת המבנה והצרכים העסקיים שלך, תוכל לעבוד עם ספק הענן שלך כדי למצוא את הפתרון המתאים ביותר לעסק שלך.

Taylored Systems יכולה לעבוד איתך

כדי לקבוע את הצרכים העסקיים שלך ואת פתרון הענן המתאים ביותר. כדי לספק את החיבור הטוב ביותר לעסק ולפתרונות הענן שלכם, תוכלו לבחור מבין כלים שונים כמו קו ייעודי עם קו ייעודי לאינטרנט. במקום לקנות, להחזיק ולתחזק מרכזי נתונים ושרתים פיזיים, אתה יכול לגשת למסד הנתונים שלך מספקי ענן כמו Microsoft Azure לפי הצורך.

לדוגמה

על פי מחקר של ספקית הענן RightScale, למשל, למעלה מ-93% מהחברות משתמשות כיום בענן. רק אתה יכול להחליט מה הכי טוב לעסק שלך, אבל אתה צריך לדעת שחברות שאינן ענן הופכות נדירות. רוב העסקים כיום פועלים לפחות חלקית על פלטפורמת ענן כלשהי, אך ישנן מספר סיבות להשלמת המעבר לחלוטין.

ענן מחליף שרתים רבים שדורשים תקורה וכוח אדם יקרים לתחזוקה

בהשוואה לאחסון נתונים מסורתי, הוא מספק יתרונות עסקיים ותפעוליים רבים. לדוגמה, בשירותים מקצועיים, העברת נתונים ותשתית לענן יכולה להפוך את חווית הלקוח למותאמת יותר.

העברת עסק קטן לענן פירושה שהצוות שלך יכול לשמור על הכלים שלו מעודכנים עם הטכנולוגיה העדכנית ביותר

אפילו לשתף מסמכים עם עובדים מרוחקים ולשפר את אבטחת הנתונים. עכשיו עם כלי פרודוקטיביות אוניברסליים, אתה יכול בקלות ובבטחה להעביר את העסק שלך לענן. על ידי העברת העסק שלך לענן, אתה יכול לאפשר לעובדים שלך להתמקד בפרויקטים ובמוצרים החשובים באמת.

מעבר לפתרונות ענן גמישים פירושו בסופו של דבר שאתה יכול להשקיע משאבים יקרי ערך

כדי להצמיח את העסק שלך. משמעות הדבר היא לבחון אילו חלקים בעסק שלך יכולים להפיק את המרב מההגירה לענן. אלו הן כמה מהסיבות הרבות שאתה צריך לשקול להעביר את העסק שלך לפלטפורמת ענן.

במאמר זה

תלמדו עוד על חמש הסיבות המובילות שעליכם לשקול להעביר את מערכת ה-IT והעסק שלכם לענן. כאן, נדון בכמה מהיתרונות שעסק יקבל מהמעבר לענן, והסיבות לשקול הגירה זו. הבנת היתרונות של מחשוב ענן היא דבר אחד, אבל נקיטת צעדים קונקרטיים עבור העסק שלך יכולה להיות עניין גדול. הגירה לענן היא שינוי עסקי גדול, ויש לתת לבעלי העניין הסבר מדוע היא נעשית וכיצד ישתנה הארגון.

אם אתם מחפשים לעבור לענן אך חוששים שהעובדים שלכם אינם מסתגלים

קבעו תכנית לפני המעבר הכוללת שינויים כתובים בתהליך והדרכת משתמשים (חברת ה-IT או שותף ההגירה שלכם בענן יכולים לעזור!) . כשמדובר בהעברת תהליכים עסקיים מרכזיים לענן, העדיפות מספר אחת שלך צריכה להיות צמצום זמן ההשבתה של הצוות שלך. לפני שאתה מעביר את השרת המקומי שלך לענן (או בעצם מבצע כל שינוי טכנולוגי משמעותי), עליך לוודא שכל היישומים הקריטיים לעסקים עדיין פועלים. בחברות עם הרבה נתונים וקבצים פיזיים, כמו חברות שירותים פיננסיים או חברות בריאות שפועלות כבר עשרות שנים, מעבר 100% לענן יכול להיות מאתגר.